Więcej niż bezpieczeństwo – o komponentach safety rozmawiam z Marcinem Liskowskim

Automatyczny Podcast
Więcej niż bezpieczeństwo - o komponentach safety rozmawiam z Marcinem Liskowskim
Loading
/

Wierzę, że dobro i karma wraca - zostań Patronem, wspieraj i rozwijaj Automatyczny Podcast

Automatyczny Podcast to projekt zupełnie darmowy, który sprawia mi niesamowitą frajdę i radość zwłaszcza wtedy, gdy otrzymuję od słuchaczy wiadomości z podziękowaniami – to dla mnie bardzo dużo znaczy. 

Jednak w życiu rachunki za prąd i wodę kosztują, a do tego jeszcze od czasu do czasu warto coś zjeść – dlatego pracuję zawodowo i nie zawsze jest okazja i możliwości na przygotowanie kolejnego odcinka na czas. Chciałbym publikować częściej niż raz na 2 lub 3 tygodnie. Wierzę, że znajdą się osoby, dla których Automatyczny Podcast jest interesującym i wartościowym kącikiem w przestrzeni Internetu i zdecydują się na wsparcie.  Ta pomoc pozwoli zlecić część najbardziej czasochłonnych prac, czyli montaż audio i video, edycja grafik, publikacja odcinków, prowadzenie strony tej strony WWW. Dzięki temu będę mógł przygotowywać jeszcze lepsze treści oraz publikować częściej. 

Możesz mnie wspierać już od 5 zł. Zobacz co oferuję w zamian za wsparcie. Sam jestem patronem innych projektów, bo wiem ile znaczy przygotowanie wartościowych treści dla innych i w ten sposób okazuje wdzięczność na poświęcony czas przez autora.

Mój profil autora znajdziesz na Patronite pod adresem: patronite.pl/automatycznypodcast

W tym odcinku

Gościem już 40 odcinka Automatycznego Podcastu jest Marcin Liskowski z firmy Euchner. Słuchacz z odcinka dowie się m.in:
– Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie safety?
– Czy automatyk powinien brać udział w szkoleniach z bezpieczeństwa maszyn?
– Dlaczego warto kupować i instalować najtańsze komponenty safety?
– Jakie problemy i zaległości w nauczaniu automatyki ma polskie szkolnictwo?
Przydatne linki:

Cześć, dzień dobry. Witaj w 40 odcinku automatycznego podcastu, w którym będziemy

rozmawiać na temat systemu bezpieczeństwa z Marcinem Listkowskim, ale zanim przejdziemy do rozmowy. Chciałbym wspomnieć o przykrym incydencie, który się w tej chwili odbywa na świecie dzisiaj podczas tego nagrania mamy 20 czy 4 marca, czyli od miesiąca trwa wojna w Ukrainie, Rosja napadła na Ukrainę i próbuje podbijać kraj. Ja z tego miejsca będę zachęcał do przed Chief stawiania się takim zachowaniom, choćby przez wspieranie Ukrainy w różnych formach, ale także nie wspieranie firm, które wspierają Rosję, pomagają Ukrainie. Jak możemy nie korzystajmy z usług produktów firm, które nie wycofały się rynku rosyjskiego i de facto fundują zabijanie niewinnych ludzi. Mam nadzieję, że ten horror skończy się tak szybko. Jak to możliwe ciężko wrócić do elitom, ale to jest podcast o automatyce przemysłowej, więc się rzeczy zostawimy ten przykry temat dla innych, a my zajmiemy się tematem bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych, a także oprogramowaniu, a dokładniej o nauce programowania. Zapraszam na rozmowę i automatycznie podcasty audycji wspominać swoją temat świat zawodowy automatyki przemysłowej, w których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeń. Zapraszam gości, którym dyskutujemy o istotnych kwestiach tej branży, a ja sam założyłem prowadzę firmę JK Automation, które zajmuje się tworzeniem uruchamianie systemu sterowania PLC DC wizualizację wykonujemy również serwisy naprawy sieci Profi bas i profit, jeżeli potrzebujesz pomocy fachowców automatyki, to skontaktuj się z nami, a więc informacji znajdziesz na stronie JK automat ją kropkę PL, część Marcin Witaj, że z automatycznym podcaście. Witam kamień i mi moim goście i twoim drogi słuchaczy jest Maciej Laskowski, elektronik, programista, nauczyciel youtuber, ekspert doboru komponentów bezpieczeństwa, a firmie ONR, jeżeli oczywiście zapomniałem, to myślę, że Marcin uzupełnić, że powie na początku, czym się zajmujesz.

Marcin Liskowski

Witam wszystkich bardzo serdecznie dzięki kami za prowadzenie dzięki zaproszenia, mimo oni tak powiem gości w swoim programie do tej pory zazwyczaj oglądały. To jest w tej drugiej stronę, więc mam nadzieję, że wniosę coś ciekawego o rozmowę z Chin. Natomiast osobie, no to myślę, że robi wiele tyka, aby szalony rzeczy, gdyż tam dzielę się kompasem automatyki i tak się poznaliśmy. Jeśli chodzi o moją pracę, obecnie jestem inżynierem sprzedaży odpowiedzialnym za bezpieczeństwo maszyn procesów moich ujęto na w tym obszarze.

 

Profil Marcina na Linkedin
https://www.linkedin.com/in/marcin-li…

Scratch
https://scratch.mit.edu/

Tinkercad
https://www.tinkercad.com/

Jeżeli potrzebujesz wsparcia przy projektach PLC, SCADA/HMI, PCS7 lub przemysłowych sieciach PROFINET lub PROFIBUS, szkolenia, asysty przy uruchomieniu lub team lidera do swojego zespołu, to zapraszam do kontaktu – jkautomation.pl

Diagnostyka i audyty sieci PROFIBUS i PROFINET
Zadzwoń: +48 579 639 631
https://diagnostyka-profibus.pl/

Programowanie i uruchamianie SIMATIC PCS 7:
Zadzwoń: +48 579 639 631 | https://jkautomation.pl/

NIE ZAPOMNIJ SUBSKRYBOWAĆ KANAŁU

A jeżeli spodobał Ci się materiał, to daj kciuk w górę!