O zmianach

Automatyczny Podcast
Automatyczny Podcast
O zmianach
Loading
/

 W tym ocinku Kamil opowiada o zawodowych zmianach w jego życiu. Jak kryzys związany z pandemią COVID19 wpłynął na jego decyzje zawodowe.

W drugiej części opisuje modyfikację sieci PROFIBUS, którą miał okazję przeprowadzić. Przy okazji w bardzo uproszczony sposób przedstawia proces produkcji cukru. Z tej części dowiesz się między innymi o tym, że repeater nie jest lekiem na całe zło. Jeżeli nie czytałeś jeszcze jego artykułu na portalu iAutomatyka.pl to tutaj znajdziesz link.

W dniu 22 maja 2020 odbędzie się webinar o działaniu i diagnostyce PROFIBUS zorganizowany przez firmę Stercontrol Automatyka przy udziale JK Automation, w którym Kamil Jastrzębski i Tymoteusz Wojniak (obydwaj certyfikowani inżynierowie PROFIBUS) będą przedstawiać zasady działania wspomianej sieci. Link do zapisów znajduje się tutaj.

W ostatniej części kilka przydatnych wskazówek dotyczących wykonywania kopii zapasowych i automatyzowanie tego procesu.

Program do synchronizowania folderów to FreeFileSync. Oprogramowanie typu opensource, które możesz pobrać pod tym linkiem.

Kilka słów o JK Automation

Firma zajmuje się projektowaniem i programowaniem rozproszonych systemów sterowania Simatic PCS7 oraz PLC+HMI/SCADA, a także robotyką. Od projektu i schematów elektrycznych, przez instalacje, oprogramowanie urządzeń i na uruchomieniu kończąc. Pomagają budować stabilne i odporne na błędy sieci przemysłowe Profibus i PROFINET oraz wyszukiwać i naprawiać pojawiające się usterki.
Możesz uzyskać 15 minut darmowych konsultacji – https://jkautomation.pl/darmowe-konsultacje/

Oferuje następujące usługi i rozwiązania

  • Programowanie PLC i wizualizacje,
  • Projektowanie i uruchamianie SIMATIC PCS7,
  • Diagnostyka, projektowanie, instalacja i uruchamianie sieci przemysłowych,
  • Projektowanie i prefabrykacja szaf sterowniczych,
  • Serwis i uruchomienia
  • Programowanie robotów
  • Konfiguracja i uruchomienia systemów wizyjnych
  • Technika napędowa

Dane kontaktowe:

JKAutomation.pl

Telefon +48 506 400 604
biuro@jkautomation.pl

Subskrypcja podcastu:

Zostaw kciuk w górze na Youtube, napisz komentarz.

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Automatyczny Podcast”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób chcących dowiedzieć się więcej o automatyce ?

Z góry dziękuję! ?