Co to jest i jak działa sieć Profinet?

Automatyczny Podcast
Automatyczny Podcast
Co to jest i jak działa sieć Profinet?
Loading
/

W tym odcinku Kamil i Dominik przybliżają tematykę sieci PROFINET. Co to jest PROFINET? Process filed net. Podstawową zaletą sieci Profinet jest to, iż jest siecią czasu rzeczywistego. Co to jest tryb czasu rzeczywistego? Ile urządzeń można podłączyć do jednego IO Controllera? Jaka jest maksymalna długość kabla między dwoma urządzeniami? Jakie switche stosować? Jaka jest maksymalna ilość urządzeń w linii w zależności od czasu aktualizacji? Jakich metod i i jakie urządzenia diagnostycznych stosować?

Jednym z pojęć związanych z PROFINET jest topologia MRP – czyli redundancja medium. Jak poprawnie skonfigurować MRP w środowisku TIA portal znajdziesz na stronie diagnostyka-profinet.pl – Jak poprawnie skonfigurować PROFINET MRP w TIA PORTAL?

Wciąż nie możesz znaleźć błędów w swojej sieci?

Diagnostyka i audyty sieci PROFIBUS i PROFINET

Zadzwoń: +48 579 639 631 

Nie przegap kolejnego odcinka

Zapisz się już teraz!

Partnerem odcinka jest firma STERCONTROL AUTOMATYKA. W ich sklepie internetowym www.stercontrol.pl znajdziecie szeroką ofertę komponentów automatyki. Na szczególną uwagę zasługują narzędzia diagnostyczne do PROFINET i PROFIBUS firmy INDU-SOL.

Subskrypcja podcastu:

Przydatne linki:

https://www.stercontrol.pl/
https://www.indu-sol.com/produkte/profinet/diagnose/
https://profinetuniversity.com/
https://diagnostyka-profibus.pl/

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Automatyczny Podcast”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób chcących dowiedzieć się więcej o automatyce ?

Z góry dziękuję! ?