You have no subscribe urls set, please go to Podcast → Settings → Feed Details to set you your subscribe urls.
Wierzę, że dobro i karma wraca - zostań Patronem, wspieraj i rozwijaj Automatyczny Podcast
Automatyczny Podcast to projekt zupełnie darmowy, który sprawia mi niesamowitą frajdę i radość zwłaszcza wtedy, gdy otrzymuję od słuchaczy wiadomości z podziękowaniami – to dla mnie bardzo dużo znaczy.
Jednak w życiu rachunki za prąd i wodę kosztują, a do tego jeszcze od czasu do czasu warto coś zjeść – dlatego pracuję zawodowo i nie zawsze jest okazja i możliwości na przygotowanie kolejnego odcinka na czas. Chciałbym publikować częściej niż raz na 2 lub 3 tygodnie. Wierzę, że znajdą się osoby, dla których Automatyczny Podcast jest interesującym i wartościowym kącikiem w przestrzeni Internetu i zdecydują się na wsparcie. Ta pomoc pozwoli zlecić część najbardziej czasochłonnych prac, czyli montaż audio i video, edycja grafik, publikacja odcinków, prowadzenie strony tej strony WWW. Dzięki temu będę mógł przygotowywać jeszcze lepsze treści oraz publikować częściej.
Możesz mnie wspierać już od 5 zł. Zobacz co oferuję w zamian za wsparcie. Sam jestem patronem innych projektów, bo wiem ile znaczy przygotowanie wartościowych treści dla innych i w ten sposób okazuje wdzięczność na poświęcony czas przez autora.
Mój profil autora znajdziesz na Patronite pod adresem: patronite.pl/automatycznypodcast
W tym odcinku Kamil i Dominik rozmawiają o negocjacji podwyżki.
Uświadomienie sobie, że podwyżka za dotychczas dobrze wykonywaną pracę to zły argument, ponieważ, właśnie za to, Twój pracodawca Ci płaci i za nic więcej. To TY zgodziłeś/-aś się za takie pieniądze wykonywać swoją pracę i jeżeli jesteś odpowiedzialnym człowiekiem, to wykonujesz swoje czynności dobrze. Pracodawca ma dać Tobie podwyżkę za wykonywanie pracy ekstra!
Po co starać się o podwyżkę?
Tutaj chodzi o nasze życie oraz o jego standard. Chcemy, aby wraz z wzrostem naszego zaangażowania w pracy i wyników firmy szedł również wzrost naszego poziomu życia.
Przygotowanie się do rozmowy z szefem to nie tylko spotkanie i dyskusją, z odcinka dowiesz się o skutecznych krokach, jakie należy wykonać, aby zmaksymalizować szanse otrzymania wymarzonej i określonej podwyżki.
PIENIĄDZE NIE IDĄ ZA POTRZEBAMI LUB ŻYCZENIAMI, TYLKO ZA REZULTATAMI I OSIĄGNIĘCIAMI PRACOWNIKA.
Przygotowanie się do rozmowy polega na:
- wypisaniu swoich osiągnięć, które przyniosły konkretne korzyści dla przedsiębiorstwa/firmy, a nie opowiadanie o swoich potrzebach.
- Umówieniu się na spotkanie w dogodnym dla szefa terminie (rano, południe, po 14?) to ma również ogromne znaczenie. Wybierz moment, kiedy nie ma natłoku obowiązków oraz nic go nie denerwuje, przecież nie chcesz aby wylał swoją frustrację właśnie na Ciebie.
Jak zacząć rozmowę o podwyżce?
Cześć Kamil chciałbym dostać podwyżkę – jest raczej nieodpowiednim rozpoczęciem rozmowy.
Dobrym przykładem może być:
-Co Cię sprowadza Dominik?
-No wiesz Kamil chciałbym porozmawiać o kilku aspektach pracy w tej firmie.
Może tak być prawda? Całkiem fajne otwarcie dla negocjacji.
Następnie warto dodać coś z czym szef, czy nasz przełożony się zgodzi na przykład:
-Pracuję w tej firmie dwa lata prawda?
Szef musi się zgodzić: No tak. Takim rozpoczęciem otworzyłem sobie drogę do negocjacji.
Jakich zwrotów unikać podczas rozmowy?
Błędne stwierdzenia:
- Udało mi się to czy tamto,
- Myślę że zasługuje na podwyżkę.
Poprawne:
W ostatnim czasie zrealizowałem to i to co przyczyniło się bezpośrednio do korzyści w postaci, zatem na pewno zgodzisz się że ja również powinienem odczuć z tego tytułu wymierne korzyści. Co proponujesz szefie?
Szef: chodzi Ci o podwyżkę? Tak, chciałbym podwyżkę.
Typowa odpowiedź kiepskiego szefa:
Wiesz co Dominik, teraz nie mam budżetu na podwyżki.
Pracownik, który odejdzie wmawiając sobie, że tych pieniędzy nie ma, popełnia błąd!
Poprawna odpowiedź: Ok, rozumiem, zatem ustalmy od razu jakie masz oczekiwania ode mnie do czasu aż budżet na podwyżki się pojawi abym na pewno tę podwyżkę dostał. Bo przecież wiesz, że na tę podwyżkę zasługuję, tylko teraz mówisz mi, że nie ma pieniędzy na to.
Subskrypcja podcastu:
- zasubskrybuj w iTunes, Spreaker, Sticher, Spotify lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (po prostu wyszukaj „Automatyczny Podcast”)
- polub nasz profil na Facebooku
- obserwuj nas na Instagramie
- dołącz do grupy słuchaczy na Facebooku
- obserwuj nas na Twitterze
Przydatne linki:
PIĘĆ DYSFUNKCJI PRACY ZESPOŁOWEJ, Patrick Lencioni – https://www.ceneo.pl/47183826#crid=275333&pid=19920
Zostaw swoją recenzję w iTunes
Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.
Instrukcja:
Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Automatyczny Podcast”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób chcących dowiedzieć się więcej o automatyce ?
Z góry dziękuję!