Co to jest i jak działa SPS

Pod odcinkiem nr 6, o aparatach w szafach sterowniczych, na spreaker.com pojawił się komentarz od Pawła Ciesielskiego, za który serdecznie dziękujemy.

„Z przyjemnością przesłuchałem wszystkie podcasty i stwierdzam, że jest to na prawdę bardzo udana inicjatywa. Początkujący automatycy mogą się tutaj bardzo wiele dowiedzieć, ale i ludzie z doświadczeniem znajdą na pewno jakiś szczegół o którym nie wiedzieli ? Już nie mogę doczekać się kolejnego odcinka! Podejrzewam, że z czasem będzie poruszana bardziej szczegółowa tematyka różnych zagadnień, jednak pewne może być tylko to, że bolce w zamkach szaf znikają szybciej, niż kasa z portfela ? Ja osobiście z chęcią posłuchał bym podcastu na temat obwodów bezpieczeństwa, przepisów z nimi związanych i różnych ciekawostek na ten temat. Myślę że jest to temat bardzo przydatny i wręcz wymagany dla ludzi, którzy projektują lub budują urządzenia, które mają być obsługiwane przez operatora, bądź mają pracować w pobliżu ludzi. P.S. może to szczegół, ale niektórych to bardzo kłuje w uszy – załączać, włączać ? Życzę powodzenia w projekcie!”Paweł Ciesielski

Bartek Hernik lapidarnie także się wypowiedział:

Super seria podcastów

Dziękujemy za tak miłe słowa!

Małe sprostowanie, często poprawna polszczyzna omija fabryki i warsztaty automatyków i słowa nabierają zupełnie nowego znaczenia ?

W tym odcinku będzie i nauka niemieckiego, trochę historii Polski oraz dużo technologii i automatyki. Nawet Bob Marley się pojawia. Przyznasz, że ciekawe połączenie, jak na temat o sterowniku logicznie programowalnym.

Kamil: Dominik, ja Ci obiecałem, że powiem co to jest SPS.

Dominik: yhm, no i co?

głos Google Translator: speicherprogrammierbare steuerung

Kamil: Zrozumiałeś?

Dominik: Chyba sobie żartujesz Kamil?

K: Nie.

D: hahaha

K: Jeszcze raz Ci powtórzyć?

D: Powtórz jeszcze raz, bo nie zrozumiałem.

K: Uwaga!

głos Google Translator: speicherprogrammierbare steuerung

D: Nooo, powiem Ci, że Ciekawa ta nazwa.

K: Ciekawa ta nazwa? No właśnie, czyli SPS – speicherprogrammierbare steuerung…

D: W języku drutu kolczastego

K: Tak, znaczy to nic innego, jak sterownik swobodnie programowalny, po angielsku PLC – programmable logic controller.

D: No to rozwiałeś, powiem Ci Kamil, moje wątpliwości, bo myślałem, że porozmawiamy o grach komputerowych w tym odcinku.

K: hahaha

D: Myślałem, że wyszła jakaś nowa wersja PS-a, SPS, a tutaj okazuje się, że rozmawiamy o sterowniku!

K: Ale przygotowałeś się?

D: Okey, powiedzmy sobie coś o tym sterowniku PLC… Drogi słuchaczu..

Więcej dowiesz się słuchając podcastu!